14 حقیقت شگفت انگیز درباره شهر «مسکو» که احتمالا تا به حال از آن ها خبر نداشته اید

هر یک از شهرهای جهان زیبایی و شکوه خاص خود را دارند
14 حقیقت شگفت انگیز درباره شهر «مسکو» که احتمالا تا به حال از آن ها خبر نداشته اید

هر یک از شهرهای جهان زیبایی و شکوه خاص خود را دارند. به عنوان مثال رم پایتخت ایتالیا با بناهای تاریخی، لندن با برج بیگ بن و سائو پائولو با قهوه های مشهور شناخته می شوند. در این میان مسکو پایتخت روسیه نیز خودنمایی می کند. مسکو بزرگترین شهر اروپا به شمار می رود و تاریخ غنی آن مانند تزارهای افسانه ای، رویدادهای بین المللی و رقابت برای سفر به فضا باعث شده که از آن به عنوان گنجینه ای بی نظیر یاد شود.

میدان سرخ و کاخ های کرملین این شهر نظر هر کسی را به خود جلب می نمایند. علی رغم آنکه تا به حال اطلاعات و موارد زیادی درباره مسکو منتشر شده و بسیاری درباره مسائل و ویژگی های شهر مذکور آگاهی دارند، اما حقایق و نکاتی وجود دارد که کمتر کسی از آن ها آگاه است. ما در این مقاله قصد داریم 14 حقیقت کمتر شنیده شده درباره مسکو را به شما اطلاع دهیم. تا پایان همراه باشید.

710-w750

مسکو نام خود را از رودخانه ای که در شهر جریان دارد، گرفته است. موسکوا در روسی «مرطوب» معنا می شود.

711-w750

میدان سرخ قلب و روح روسیه به شمار می رود و مشهور ترین نقطه مسکو محسوب می گردد. در این مکان می توان تاریخ و فرهنگ غنی روس ها را مشاهده کرد. میدان سرخ به میدان آتش نیز شهرت دارد، زیرا یادآور آتش گرفتن چندین باره شهر در قرون وسطی است. میدان سرخ درگیری های شدید و تاریخ مملو از نبرد را تداعی می کند و به همین دلیل پربازدید ترین نقطه شهر لقب گرفته است.

712-w750

مسکو با وسعت 2511 کیلومتر مربعی بزرگترین شهر اروپایی به شمار می آید و جمعیت آن به بیش از 12 میلیون نفر می رسد؛ برابر با جمعیت کشورهایی نظیر نروژ و سوییس. این شهر بسیار بزرگ است و می تواند یک کشور قلمداد شود.

713-w750

مسکو بیشترین تعداد میلیاردرها را درون خود جای داده است. بر اساس اعلام نشریه فوربس، بیش از 84 میلیاردر در این شهر زندگی می کنند که روی هم رفته ثروتشان به 367 میلیارد دلار می رسد.

714-w750

قلعه تاریخی کرملین در سال 1331 میلادی ساخته شده و اکنون به عنوان محل استقرار رئیس جمهور روسیه مورد استفاده قرار می گیرد. این بنا شهرت بسیار زیادی دارد.

715-w750

در پایتخت روسیه هفت ساختمان وجود دارند که بسیار شبیه به هم هستند. دو هتل، دو ساختمان اداری، دو بلوک آپارتمانی و دانشگاه مسکو، شباهت زیادی با یکدیگر داشته و «هفت خواهر» یا «آسمان خراش های استالین» خوانده می شوند. آن ها به طور دقیق عبارتند از: دانشگاه مسکو، هتل اوکراین، وزارت امور خارجه، هتل لنینگراد اسکای، ساختمان کتلنیشسکایا، ساختمان کادرینسکایا و ساختمان اداری دروازه های قرمز.

716-w750

متروی مسکو به عنوان زیباترین مترو در سراسر جهان شناخته می شود. از این شبکه می توان به عنوان مکانی فرهنگی و تاریخی نیز نام برد. هر سال تورهای مختلفی مختص به این راه های زیرزمینی زیبا برگزار می شود.

717-w750

هزاران سال پیش، شهرهای روسیه مجبور بودند به مسکو مالیات سنگینی بپردازند. برای آنکه این مسئله با ممانعت و یا تاخیر ایجاد شود، معترضان تلاش کردند امپراطور را برای افزایش دوره بازپرداخت متقاعد نمایند. در طرف مقابل، پادشاه به اشک ها باور نداشت. از همین جا بود که جمله «مسکو به اشک ها باور ندارد» شکل گرفت.

718-w750

پایتخت روسیه مملو از پارک های متعدد است و بیش از 120 فضای سبز در آن دیده می شود. 40 درصد از قلمروی مسکو با استفاده از درختان پوشیده شده است.

719-w750

بسیاری گمان می کنند که سرمای زمستان این شهر به شدت کشنده است، اما این مسئله صحت ندارد و دما متعادل تر از چیزی است که تصور می شود. تابستان نیز در این شهر کاملا ملایم خواهد بود.

720-w750

نرخ بیکاری در پایتخت روسیه تنها 1 درصد است که پایین ترین میزان در تمام شهرهای اروپایی به شمار می رود. نرخ بیکاری کشوری 7 درصد گزارش شده و شما می توانید در این شهر به راحتی یک شغل پیدا نمایید.

721-w750

برج تلویزیونی و رادیویی اوستانکینو، با 540٫1 متر ارتفاع بلندترین برج تلویزیونی در اروپا به شمار می رود.

722-w750

کتابخانه لنین با بیش از 43 مییون نقشه، سند، موسیقی، صداهای ضبط شده، کتاب های نایاب، پایان نامه و روزنامه، بزرگترین کتابخانه قاره اروپا به شمار می رود. در دهه 1970 میلادی در اوج شهرت گروه «بیتلز»، این مکان با عبارت «Lennon Bitlioteka» شناخته می شد. این بنا از سال 1925 تا 1992 «کتابخانه دولتی اتحاد جماهیر شوروی لنین» نامیده می شد و از آن به بعد «کتابخانه دولتی روسیه» لقب گرفت.

723-w750

پارک اسمائیلوف، یکی از بزرگترین پارک های شهری در جهان به شمار می رود. وسعت این مکان به 1534 هکتار می رسد و 6 برابر از پارک مرکزی نیویورک و 30 برابر از پارک آبرامتسفو وسیعتر است.

محصولات پرطرفدار کنجدسرا
نظر خود را ارسال کنید