حلوا ارده

برای افرادی که مصرف کنجد جزیی از رژیم غذایی آن ها محسوب می شود، حلوا ارده نامی آشناست. غذایی پر انرژی و خوشمزه که می تواند در وعده های غذایی صبح یا شب میل شود. این محصول که تولید آن را برای اولین بار به شیخ بهایی جهت تامین غذای مقوی برای سربازان صفوی نسبت می دهند هم اکنون در اردکان یزد در حجم وسیعی تولید و به سراسر کشور ارسال می شود.

نخستین سوالی که معمولا به ذهن خوانندگان خطور می کند این است که تفاوت حلوا ارده با حلوا شکری چیست؟ برای پاسخ به این سوال باید به فرایند تولید این دو محصول غذایی پرطرفدار نگاهی بیندازیم.

نخستین مرحله در تولید هر دوی این محصولات تهیه ارده کنجد است. ارده کنجد که از آسیاب کردن کنجدهای بو داده شده به دست می آید مایعی نسبتا غلیظ و کرم رنگ است. بسیاری افراد ترجیح می دهند ارده را بدون افزودنی دیگری مصرف کنند چرا که بسیار مقوی و طعم گس آن برای برخی افراد دلپذیر است اما اغلب افراد برای فرار از مزه گس ارده که گاهی اوقات به تلخی می زند آن را با ماده دیگری ترکیب می کنند.

امروزه ترکیب ارده با شیره انگور یا خرما و حتی عسل طرفداران زیادی دارد و خصوصا استفاده از آن به عنوان صبحانه در فصل سرما تولید بمب انرژی می کند.

ارده شیره

از جمله ترکیبات دیگر، حلوا ارده است که از ترکیب ارده با شیره شکر و افزودن موادی مثل سفیده تخم مرغ به دست می آید و در زمان تولید تا یکی دو هفته کاملا نرم است. بعد از آن بسته به شرایط نگهداری ممکن است روغن آن جدا شده و مقداری سفت شود.

حلوا ارده


چنانچه در فرایند تولید، چوبک هم به ترکیب ارده و شکر اضافه شود، محصول نهایی کاملا سفت خواهد بود و به آن حلوا شکری گفته می شود. حلوا شکری در قالب های مستطیل شکل برش خورده و در بسته بندی های کوچک تک نفره و چند نفره به بازار عرضه می شوند.

حلوا شکری

در کنار این محصولات، چندسالی اس ترکیب جدیدی نیز به بازار آمده که به کرم کنجد معروف است. این محصول که طرفداران خاص خود را خصوصا برای وعده صبحانه دارد از ترکیب ارده با مقداری شکر و شیرخشک به دست می آید و کاملا نرم و کرم مانند است.